BI – Business Intelligence

Verileri biriktirmekle kalmayın; kararlar alabileceğiniz anlamlı bilgilere dönüştürün!

ERP İş Zekâsı (BI), karmaşık veriyi anlamlı, işletme için kullanılabilir bilgiye çevirmede, istenen analizi yapmaya yardımcı olarak, karar verme sürecini kısaltır, hızlandırır, riskleri azaltır; sağlam, güvenilir, sağlıklı karar verme zemini sunar. İş Zekası monitörlerinde, verilerinizi grafikler, haritalar, tablolar, hız göstergeleri, performans barometreleri, trafik işaretleri gibi çok çeşitli görsel bileşenleri bir arada görüntülersiniz; hızlı, etkin ve kolay veri analizi ulaşımı sağlanır.

ERP İş Zekâsı (BI) ile, web üzerinden erişerek online analiz, uyarı, sorguların tasarımı, verilere erişim, istisnaları belirleme ile, her düzeyde rapor ve kararları sunma olanağı sağlanır. ERP İş Zekâsı (BI) uygulaması, farklı departmanlarda, farklı zamanlarda ve süreçlerde gerçekleşen saklanmış verileri, sizin anlamlandırdığınız şekilde özetleyip, çok boyutlu analiz ederek birleştirir. Her seviyeden çalışan, kendisine tanınan yetkiler ölçüsünde, istediği anda ve formatta, görsel açıdan zengin ekranlarda, aradığı bilgiye doğru, güncel ve eksiksiz biçimde ulaşır. Böylelikle, bilgi işlem servislerinin üzerinden de önemli bir iş yükünü alır.

ERP İş Zekâsı (BI) uygulaması, İş süreçleri içeriği ve metadata yönetimi ve iş birliğine dayalı izleme olanağı sunar.

  • Raporlar, önceden belirlenen saatlerde, e-posta ya da kısa mesaj yoluyla otomatik dağıtılabilir.
  • Farklı birim ve kaynaklardan veriler, ortak bir havuzda konsolide edilir.
  • Veri eşleştirme özelliği ile otomatik güncellenen görseller ve raporlarla anlık süreç izlenebilir.
  • Veriler, paralel eşleştirilerek kendiliğinden güncellenen görseller ve raporlar halinde izlenebilir.
  • Sisteme tanımlanan kritik başarı göstergelerini (KPI) temel alarak iş emirleri üretir.
  • Hedeflerin tutturulma oranını; bayi, temsilci, çalışan, proje, süre ya da departman bazında dijital paneller (dashboard) ve özel ekranlarda izler.
  • Karlılık analizi için dönemsel olarak en karlı müşterileri; en yüksek değerli ürün, birim gruplamalarının raporlarını oluşturur.

ERP İş Zekâsı (BI) uygulaması ile iş, süreç, ürün, hizmet başlıklarının yanı sıra, ekosistemde yer alan çalışan, tedarikçi, iş ortakları ve müşterilerin performansını basit işlemlerle analiz ederek güçlü bir karar destek çözümüne sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir