ERP Kurumsal Kaynak Planlama

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) Çözümlerini ayıran en önemli farklar öncelikle farklı veri tabanları ve iş modelleri ile tüm ölçekteki işletmelerin kullanımına uygun ERP-Kurumsal Kaynak Planlama çözümleri ve iş sistemleri sunabilmeleridir.

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) çözümleri ile finansal, fiziksel ve insan kaynaklarını maliyet ve süreçler açısından kolayca yönetebilmenizi sağlayan binlerce fonksiyonun yanı sıra sektör bağımsız geliştirilmiş ERP (Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri) ile işletme kaynaklarınızı ve süreçlerini bütünleşik bir yapıda uçtan uca yönetebilir, sektörünüze özel geliştirilmiş ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) modülleri ile daha hedefe yönelik esnek bir iş modeline sahip olabilir ve işletmenizi anlık olarak tek merkezden yönetebilecek bir alt yapıya sahip olabilirsiniz.

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri) ile kaynakları yönetmek için ilk gereken ulaşılabilir ve anlamlı veri üreten bir alt yapı gerekliliğidir. ERP (Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri) gelişmiş raporlama alt yapısı ile farklı lokasyonlardaki şubeli ya da grup şirketi yapılarına tam uyumlu çalışarak tek noktadan işletmenizi tüm alanlarda verilerle yönetilebilir kılar.

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri) işletme ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren gelişmiş modül yapılarının yanı sıra kullanıcıların geliştirme yapabilmesine imkan tanıyan açık kaynak kodlu altyapıları ile kullanıcıların işletmeye özel ERP (Kurumsal Kaynak Planlama ) süreçlerini geliştirebilmelerine imkan sağlayan platformlar sunarak işletmenize başarı getirir. ERP (Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri) ürün ailesine yeni katılan yüzlerce bulut tabanlı ve mobil uygulamalarla her geçen gün daha da anda yönetim sağlayan panellere sahip olursunuz.

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş Mobil ERP uygulamaları sayesinde her an her yerden işletmenize, ekiplerinize, müşterilerinize ve kurumsal verilerinize gerçek zamanlı ve kesintisiz ulaşabilirsiniz. Mekan bağımsız çalışmanın konforunu yaşatan uygulamaların yanı sıra Mobil ERP ile raporlarınıza istediğiniz formatta alabilir ve süreçlerinizi anlık olarak yönetebilirsiniz.

Cloud ERP

Cloud ERP, tüm kurumsal kaynak planlama çözümlerinizin, fiziksel makineler yerine sanal sunucularda depolandığı ve internet aracılığıyla erişim sağlandığı, bu sayede maliyet, esneklik ve hizmet kalitesi başlıca olmak üzere birçok konuda avantaj sahibi olabilirsiniz.

Mobil uygulamalar ve ERP

Teknoloji artık hayatımızın her noktasında kendisine yer edinmeye başladı. Özellikle son yıllarda mobil teknolojilerdeki gelişmeler, gündelik yaşam alışkanlıklarımızı tamamen değiştirmiş durumdadır. Bu değişimin sonucu yenilenen alt yapıyı takip etmenin zorluğunun üstesinden gelmek de, artık kurumsal bir göreve dönüşmüştür.

Mobil ERP

Mobil aygıtların şekillendirdiği yeni endüstri, firmaları potansiyelleri konusunda daha yukarıya tırmanmaya zorlarken, tüm süreçlerini iyileştirme yönündeki çabalarının ilk adresi kuşkusuz ki, ERP sistemleri olmaktadır. Mobil ERP, kurumsal verimliliği artırmakta ve aynı zamanda her şirketin ihtiyaçlarına yönelik şekillendirilebilmektedir.
Özellikle, çalışanların masa başında olmadıkları zamanlarda bile, çalışabilmelerine olanak tanıyarak, uygulama ve yazılımlar aracılığıyla birbirleri ile dosya paylaşımını mümkün kılmasıyla, şirket içerisindeki iletişimi kuvvetlendirmektedir.
Mobil ERP

Akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar için geliştirilen Mobil ERP , Web ERP uygulaması karar verici kullanıcılar için en çok ihtiyaç duyulacak raporlara hızlı erişim sağlaması ve spesifik kullanım imkanları ile mekansız iş yürütmek için geliştirilmiştir.

Mobil ERP ile yoğun iş temposunda ofis ve bilgisayardan bağımsız ERP kullanım deneyimi yaşayacaksınız.
Saha ekiplerinin kolayca merkez ile program üzerinden iletişim kurmasını sağlaması amacı ile IOS ve Android işletim sistemlerinde hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde kurulum yapılarak kullanıma alınabilen mobil ERP kullanıcı bazında yetkilendirilebilir olarak hazırlanmıştır.

Mobil ERP

 • Mali İşler Yönetimi
 • Malzeme Lojistik Yönetimi
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Onay Yönetimi

Süreçlerini kolayca mobil cihazlar üzerinden yürütmenizi sağlamaktadır.

Mobil ERP ile

 • Mobil cihazın telefon tuş takımı, haritalar ve Outlook ya da mobil cihazda yüklü bir e-posta uygulaması ile entegre çalışır.
 • Satış siparişlerinizi ve sahada müşteri görüşmeleri vb. durumlarda anlık girişlerinin ve süreç takibinin başlatılabilirsiniz.
 • Ürün içinde ihtiyaç duyabileceğiniz destek hizmetlerine kolay erişim sağlayan bir Yardım masası uygulaması geliştirilmiştir.
 • Stoklara ait gözden geçirmeleri ve işlemleri en optimum şekilde yapabilirsiniz.
 • Onay işlemlerini her yerden anlık yapabilmeniz sağlanmaktadır.
 • Finansal değişimlerini takip edebilen kurumlar için doğru kararlar almayı hızlendıran güçlü bir raporlama yapısı bulunmaktadır.

Etkili bir mobil ERP stratejisi nasıl olmalıdır?

Bununla birlikte, sadece bir platformun günümüzde tek başına yeterli olmadığı göz önünde bulundurulursa, firmaların etkili bir mobil ERP stratejisi üretmeleri gerekliliği ile karşı karşıya kalmaktayız.
Öncelikle ERP yazılımını bilgisayar ortamında kullanmakla, mobil cihazlar üzerinde kullanmanın farklı olduğunu unutmamak gerekir. Fonksiyon ve özellikleri göz önünde bulundurarak, farklar doğru algılanmalıdır. Uzmanlara göre, ERP seçiminde mobil ERP’de, ne yapmanız gerektiğine de karar vermek, süreç boyunca size fayda sağlayacaktır. Mobil ERP stratejisi geliştirirken, dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, mobil cihazların daha kaliteli bağlantı sunmasıdır. Özellikle, yurt dışı ile çalışan firmalar, çoğu zaman karşı taraf ile aynı internet hızına sahip olamamaktan kaynaklı sorunlar yaşamaktadırlar.

Mobil ERP kullanıcı deneyimi

Birçok çalışanın beklentisi, mobil söz konusu olduğunda, belirli bir yükleme hızına sahip olmaktır. Bu durumda ise, önünüze iki seçenek çıkar; birincisi özgün bir uygulama edinmek, ikincisi ise bir web uygulaması edinmektir. Kuşkusuz, her iki seçeneğin de avantaj ve dezavantajları vardır.
Tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak, doğru bir ERP seçiminin yanı sıra, doğru bir mobil stratejisi geliştiren firmaların, değişen rekabet ortamında daha başarılı bir duruşu olmaktadır.